0 212 659 55 93

Susam Yağı %100 Soğuk Sıkım 250 cc

Susam Yağı %100 Soğuk Sıkım 250 cc

Zencefil Susam Yağı %100 Soğuk Sıkım 250 cc
25.00 TL
Susam Yağı %100 Soğuk Sıkım 250 cc
Adet
Özellikler
Yorumlar
Taksitler
İlgiliÜrünler
Susam Yağı

     Pedeliaceae familyasının İkiçenekliler sınıfında yer almakta olan Susam bitkisinin Anavatanı Afrika’dır. Sıcak iklimlerde yetişmektedir. Avrupa, Asya ile Ülkemizde sıcak iklime sahip bölgelerde kültür tarımı yapılmaktadır. Bitkinin üzerinde yer alan kapsül şeklinde ki meyvelerinin içerisinden elde edilmekte olan susam baharat olarak kullanılmaktadır. 

     Kimyasal bileşimi kalsiyum, protein, magnezyum ve B vitaminleridir. Susamın %50’ si yağdır ve susam yağı elde edilmektedir. Susam yağı yemeklik olarak tüketilmektedir. Kalan posası da hayvan yemi olarak kullanılmaktadır. Susam yağının rengi mat sarı ve kokusuzdur.   
 

     Susam Yağının Saçlara Faydası, Susam yağı cilt için olduğu kadar saçlar için de bulunmaz bir sağlık kaynağıdır. Zamanla hem çevresel koşullar hem de kimyasal ürünler nedeni ile saçlar yıpranmakta ve hasar görmektedir. Bu da saçların sağlığını, canlılığını ve parlaklığını kaybetmesine neden olmaktadır. Susam yağı saçlara yeniden sağlığını kazanmasına yardımcı olmaktadır. Hafta da iki ya da üç kez masaj yaparak saça uygulayarak saçların daha parlak ve canlı görünüm elde etmesi sağlanabilmektedir.

     Susam yapı saç rengiinin koyulaşmasına yardımcı olur. Bu özelliği yardımıyla saçların erken beyazlamasına izin vermez. Periyodik olarak saçlara uygulandığında saçların koyulaşmasını sağlayabilir.
     Susam yağının anti bakteriyel özelliği vardır ve bu özelliğinden dolayı kafa derisinde meydana gelen mantar ve egzama gibi sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olabilir.Kafa derisine masaj şeklinde uygulandığı zaman bit sorunlarını da giderir.
 

     Susam Yağının Cilde Faydası, özellikle kuru ciltlerin nemlenmesinin sağlanmasında etkili rol üstlenmektedir.
     Susam yağının cilde uygulanması kuru ciltlerde sık karşılaşılan döküntüleri engeller. Bunun yanında susam yağının etkili bir antioksidan olması serbest radikallerin neden olduğu cilt hastalıklarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

     Susam yağının etkili bir antioksidan olması aynı zamanda serbest radikallerin neden olduğu kırışma ve ciltte tahriş sorununu ortadan kaldırı. Cildin erken yaşlanmasına izin vermez, kırırşıklıkları giderir ve cilde parlak bir görünüm kazandırır.

Kullanışı
    Saç bakımı için 1-2 tatlı kaşığı saç diplerine yedirilir ve saç tellerine hafifçe masaj ile uygulanıp en az 1 saat bekletilip yıkanır, hafta da 2-3 kere uygulanır.
    Cilt bakımı için 1 çay kaşığı cilr üzerine yedirilerek uygulanır, yüz uygulamasında 20 dakika sonra yıkanır ve her gün uygulanma yapılabilir.


Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı!
Adınız
E-Posta Adresiniz
Güvenlik Resmi
Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
Güvenlik Resmi
Yorumunuz


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.