0 212 659 55 93

Organik Mix (Arı Sütü + Bal + Polen + Propolis) 330 gr

Organik Mix (Arı Sütü + Bal + Polen + Propolis) 330 gr

Umay Organik Mix (Arı Sütü + Bal + Polen + Propolis) 330 gr
89.00 TL
Organik Mix (Arı Sütü + Bal + Polen + Propolis) 330 gr
Adet
Özellikler
Yorumlar
Taksitler
İlgiliÜrünler
Organik Umay Mix Karışımı

Tamamen yerli ve organik bir karışım olan Umay mix karışımın içerisinde bal, polen, arı sütü ve propolis bulunmaktadır.

Polen
işçi arıların çiçek familyaların elde ettiği çiçek tozlarıdır, arılar kovana girerken minik süpürgeler sayesinde bu tozları kovan girişine hazırlanmış kutucuklara bırakırlar.
Polen içerisinde insan sağlığına yararı bilinen 22 aminoasit ve 27 madensel tuz, karbonhidrat ve ferment barındırmaktadır. Tüm bunların yanı sıra sodyum, kalsiyum, silisyum, alüminyum ve çinko ile A, B, C,D,E,H ve P vitaminleri de bulunmaktadır.
Vücuda direnç kazandırır, kas yapısını güçlendirir, performans arttırıcıdır. Özellikle çocukların büyüme çağında ihtiyaç duydukları vitaminlerin karşılanmasında yardımcıdır. Oldukça zengin bir protein ve aminoasittir. İçeriğinde bulunan Flavonoidler antioksidan özelliği taşımaktadır.
 
Arı sütü
5-15 günlük işçi arıların yutak üstü salgı bezlerinden salgıladıkları bir maddedir. Jel halinde akıcı kıvamda, kremsi-beyaz renktedir. Tadı ekşi ve kokusu keskin fenolik yapıdadır. Yoğunluğu 1.1 g/cm³ olup kısmen suda çözünebilmektedir. 
Yüksek oranda protein, vitamin, mineral madde içerdiğinden besleyici değeri büyük bir besin maddesidir. Organizmayı gençleştirici bir özelliğe sahiptir.  çeşitli organizmlara iyi geldiği ve Sinir Sistemi üzerinde olumlu etkiye sahip olduğu bildirilmektedir. 
Arı sütü koruyucu, güçlendirici, canlandırıcı, özellikleriyle başta sinir sistemi ve bağışıklık sistemi olmak üzere, insanın fiziksel ve ruhsal yapısına yüksek performans getiren ve RNA ve DNA deposu olma özelliğiyle “ömür uzatan” tamamen doğal gıdadır.

Propolis

Arıların propolisi kovandaki istenmeyen boşlukların kapatılması ve içeriye giren mikrobik varlıkları yok etmek için kullandığını söyleyen Prof.Dr. Dilek Boyacıoğlu, Arıların ağaçlardan ve bazı otsu bitkilerin tomurcuk ve yapraklarından toplayıp mumla karıştırarak kovanda ürettiği reçinemsi bir maddedir.
Propolisin bileşiminde, ağırlıklı reçine ve bitkisel balzam, vaks, esansiyel yağlar, az miktarlarda polen ve aminoasitler, mineraller, B vitamini ve diğer organik bileşikler vardır. Propolisin hastalık yapıcı bakterilere karşı koruyucu özelliği bulunur ve çeşitli bakterilerin gelişimini durduran etkili bir doğal anti mikrobiyaldir. 
Propolisin içerdiği bileşikler, onu dünyanın en güçlü antioksidan kaynağı yapmaktadır, propolisteki antioksidan özelliğin hücrelerin yaşlanmasına neden olan serbest radikallerin oksijenle yıkımına karşı korunma sağladığı kilinik deneylerle ispatlanmıştır.
Avusturya'da 120 kişi üzerinde yapılan klinik denemelerde, arısütünün kulalnılması alınması halinde cilt ve saç üzerinde önemli faydaları görülmüştür. Yine Arısütünün içerdiği hormonlar sebebiyle cinsel gücü arttırıcı etkileri tespit edilmiştir.
 
 
Umay Orgaanik Mix Karışım, Orta Anadolu Bölgesi Sivas ili Zara ilçesinde 1820 metre rakımlı Gürlevik Dağı, Avrupa Birliği Organik Tarımcılık bünyesi tarafından organik amaçlı tarım, ağaç ve bal üretimi için ilan edilmiş olup 2015 yılında ilk Organik Bal mahsüllerini ağustos aylarında elde etmişlerdir.
Bölgede bulunan bozulmamış Ekolojik ortam nedeni ile 300-400 yıllık ağaçlar ve bitki örtüleri mevcut olup geniş floraya sahip çiçek familyaları da bulunmaktadır.
Ayrıca arıların yaklaşık 50 yıldır aynı Kraliçe Arı soyundan gelmesi de üretimde olan Organik bal ve arıcılık mahsüllerinin kalitesini oldukça yükseltmektedir.
Organik tarım kanunu ve organik tarımın esasları ve uygulanmasına ilişkin yönetmelik çerçevesinde Almanya merkezli  Ceres firması tarafından kontrol edilerek ve sertifikalandırılarak gerçekleştirilmiştir. Yine aynı firma tarafında AB yönetmeliğine uygun olarak AB normlarına uygunluğu sertifika edilmiştir. Bu sertifikalandırma hem arı ürünleri hem de dolum tesisimiz için gerçekleştirilmiştir. Sertifika kodu :  TR-713

Kullanımı 
Günde 2-3 tatlı kaşığı düzenli olarak aç karnına yenilir yada süt ve meyva suyu ile karıştırılıp tüketilebilir. 2 yaş ve üzerine rahatlıkla kullanılabilir.
 

Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı!
Adınız
E-Posta Adresiniz
Güvenlik Resmi
Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
Güvenlik Resmi
Yorumunuz


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.