0 212 659 55 93

Maia Baobab Yağı 50 ml.

Maia Baobab Yağı 50 ml.

Maia Baobab Yağı 50 ml.
69.00 TL
Maia Baobab Yağı 50 ml.
Adet
Özellikler
Yorumlar
Taksitler
İlgiliÜrünler
Maia Baobap Yağı 50 ml.

Açıklama;
Baobab ağacı maymun ekmeği ağacı olarakta bilinen Afrika ve Asyanın tropik bölgelerinde yetişen boyu 18-20 metreye,çapı 9-10 metreye çevresi 30 metreye kadar ulaşabilen ve bir kaç asır yaşayan bir ağaç türüdür.Öyleki ağaç gövdesinin içine halk ev yapmaktadır.
Ağaç, dalların uçlarını aşağıya doğru sarkmasıyla bir kubbe biçimini alır.Olgun bir baobab ağacının 100.000 litreden fazla su depolayabilir.
Meyvelerinin şekli ve kokusu ananas kavununu andırmaktadır.Günümüzde gerek Avrupa gerekse diğer ülkelerde meyve ekstraktları,suyu günlük bir çok gıda tüketim ürünlerine koyulmaktadır.Bunun başlıca sebebi ise baobab meyvesinin portakaldan yaklaşık olarak 6-7 kat daha fazla C vitamini içermesi ve ilaveten yoğun bir şekilde A, C, D, E, F vitaminlerini barındırmasından dolayı çok güçlü bir antioksidan olmasıdır.
Baobab tohumlarından elde edilen baobab yağı sağlıklı bir cilt için gerekli olan A, C, D, E, F Vitaminleri ve beta-karoten, amin asitler, tartarik asiti yüksek miktarda içerir.
Baobab yağı soğuk presleme yöntemiyle elde edilir.Baobab yağı, saç bakımında da bir adım öne çıkmaktadır. Saç ve saçlı deride çabuk ve kolay emilir, açılmış saç pulcuklarını, kırılmış saç köprülerine, güçlü şekilde nem ve elastikiyet kazandırarak saçı ve saçlı deriyi besler.

Kullanımı;
Organik baobab yağı cilde bir kaç damla alınarak hafif masaj yaparak kullanılabileceği gibi mevcut nemlendirici kreminizin içerisinede 7-8 damla damlatarak kullanabilirsiniz.Özellikle boyun,boyun altı ve dekolte bölgelerindeki sarkma sorunlarındada yine 4-5 damla kullanmanız kafi gelecektir.
Saçta ise bir tatlı kaşığı kadar yağ saç diplerine firiksiyon, saç tellerine ve uçlarına yedirilerek uygulanır.

       
    
 
 

Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı!
Adınız
E-Posta Adresiniz
Güvenlik Resmi
Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
Güvenlik Resmi
Yorumunuz


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.