0 212 659 55 93

Keten Yağı %100 Soğuk Sıkım 250 cc

Keten Yağı %100 Soğuk Sıkım 250 cc

Zencefil Keten Yağı %100 Soğuk Sıkım 250 cc
35.00 TL
Keten Yağı %100 Soğuk Sıkım 250 cc
Adet
Özellikler
Keten Tohumu Yağı 

    Yüksek oranda doymamış, fazla olmasa da doymuş yağ, bolca potasyum, ufak miktarda magnezyum, çinko ve birçok değişik vitaminler içerir. 100 gr keten tohumu yağı içeriğinde 13, 4 mg E vitamini barındırır. Mevcut olan N-3 yağ asidi miktarı omega – 6’ nın yaklaşık 4 katı kadardır.

    Keten tohumunun dış yüzünde selüloz tabakası bulunması nedeni ile direkt olarak kullanıldığında insan vücudun da selülozu eritecek ve parçalayacak enzim bulunmadığından dolayı içerisindeki birçok yararlı maddelerden kullanan kişiler yeterince fayda sağlayamaz. Bu nedenden dolayı soğuk olarak preslenen keten tohumu yağını natürel olarak tüketilmesinin çok daha faydalı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

    İçinde bulundurduğu alfa-linolenik asit (N-3 yağ asitlerinin en önemlisidir) ve bu nedenle gıdaların en zenginidir. Alfa –linolenik asidin belli bir bölümü vücutta uzun halkalar N-3 yağ asitleri EPA ve de DHA dönüşler.

   
Kullanılışı
Sabah Akşam Aç Karnına 1 Tatlı Kaşığı Yutulur.
Harici olarak ta Sürülmesi gerekirse 1 Çay Kaşığı kadar bölge dairesel masaj ile yaklaşık 1 dakika ovulurak uygulanır.Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.