0 212 659 55 93

Kabak Çekirdek Yağı %100 Soğuk Sıkım 250 cc

Kabak Çekirdek Yağı %100 Soğuk Sıkım 250 cc

Zencefil Kabak Çekirdek Yağı %100 Soğuk Sıkım 250 cc
45.00 TL
Kabak Çekirdek Yağı %100 Soğuk Sıkım 250 cc
Adet
Özellikler
Kabak Çekirdek Yağı

    Belki ay çekirdeği kadar değil ancak, tükettiğimiz yemişler arasında en popülerlerinden biri olan kabak çekirdeği yüksek besin değeriyle sağlımıza da katkıda bulunuyor. Kabak çekirdeğinin faydaları arasında çinko ve demir mineralleri bakımından zengin olması ilk sırada geliyor. Ayrıca sağlıklı yağlar olarak tanımlanan omega 3 yağ asitleri için çok iyi bir kaynak. Yapılan araştırmalar kabak çekirdeğinde bulunan bileşenlerin pek çok alanda etkili olduğunu ortaya koyuyor. Kabak çekirdeği yerken dikkat edilmesi gereken nokta ise bu yemişin oldukça yüksek kalori değerine sahip olmasıdır. Haftada 3-4 gün 1 avuç kabak çekirdeği yemek çok faydalı olduğu uzmanlar tarafından da teyit edilmiştir.

   Kabak çekirdeği yağı Omega-6 ve Omega 9 gibi yağ asitleri açısından zengin olup, çinko, demir, fosfor gibi mineraller ile A ve E vitaminleri ihtiva eder. 

     Doymamış yağ oranı yüksek olduğundan (> % 80) sağlık açısından kullanımı tavsiye edilir. İçeriğindeki fitosterol bir tür kimyasal maddedir.
    
    Çinko bakımından oldukça zengin olan kabak çekirdeği bu minerali almak için Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) önerdiği besinler arasında yer almaktadır. 1 avuç kabak çekirdeği günlük çinko ihtiyacının yaklaşık %20’sini karşılar. 

Kullanımı

Sabah Akşam Aç karnına Bir Tatlı Kaşığı Aç Karnına Yutulur.
 
 Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.