Ardıç Yağlı Krem 50 ml

Ardıç Yağlı Krem 50 ml

Bio Vitals Ardıç Yağlı Krem 50 ml
40.00 TL
Ardıç Yağlı Krem 50 ml
Adet
Özellikler

Ardıç Yağlı Krem

   Vücudumuzun eklem, kas ve buna benzer bölgelerinin rahatlama masajında kullanılan Ardıç Yağlı kremin etken maddesi olan Ardıç, servigiller (Cupressaceae) familyasından Juniperus cinsine ait iğne yapraklı ağaç ve çalı formundaki türlerin ortak adıdır.

Üremesi için bir başka türe bağlı olabilmektedir. Ardıç tohumları yere dökülür ancak bu tohumlar bir ardıç kuşu tarafından yenmedikçe çimlenme gerçekleşmez. Ardıç kuşunun sindirim sisteminde ardıç ağacının tohumlarının kabukları açılır. Ardıç kuşu dışkısı ile birlikte toprağa karışan tohumlar kolayca çimlenir.

   Şaman Türkmen'lerde kutsal olarak kabul edilen bir ağaçtır. Dallarına bez baglanarak dilek tutulur veya dalları tekkelerde tütsü olarak kullanılır.

   Türkiye'deki en eski ardıç ağacının Konya, Taşkent Alata (Balcılar)'da bulunduğu iddia edilmektedir. Bu iddiaya göre bin veya 2300 yaşında olan bu ağaca yöresel olarak ağıl ağaç denilmektedir.[3]

   Ardıç tohumları pek çok hastalığın tedavisinde "bitkisel ilaç" olarak yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Ardıç tohumları yemeklere koku ve tat vermek maksadıyla da kullanılırlar - özellikle yağlı et yemeklerinde yemeği "hafifletmek"te de çok yararlıdır.
   Bilim adamlarının ve hastanelerinin labaratuvarlarında yapılan araştırmalarda üretilen ilaçlarda kullanılan bir ürün olması hasebiyle değerini ilaç endüstrisinde hala muhafaza etmektedir. 
   Ardıç eter yağı, B3 vitamininin bir ürünü olan metilnikotinal ile birlikte, kan damarlarını genişleterek kan dolaşımını ve metobolizmayı hızlandırır.

Kullanımı

İstenilen bölgeye günde en az iki kere dairesel masaj ile bir dakika kadar uygulanır, 10 dakika kadar yün veya benzeri bir ürün ile ısıtılarak beklenir.
 


Ürün Bilgisi
Ardıç Yağlı Krem 50 ml
Adınız *
Güvenlik Resmi
Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
Güvenlik Resmi
Varsa Kısa notunuz
Cep Telefonunuz *
Sabit Telefonunuz
E-Posta


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.